» Nadchodzące wydarzenia

Nauczyciele naszej szkoły zapraszają do wzięcia udziału w następujących konkursach:

1. Ogólnopolski konkurs "Losy Polaków na Syberii. Niepokonani o cudzie ocalenia".

2. Konkurs na hasło promujące czytanie książek organizowany przez Filię nr 1 Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu

3. Konkurs Talentów, którego organizatorem w naszym mieście jest I Liceum Ogólnokształcące i w którym można rywalizować o statuetkę Chrobrego. Braliśmy już udział w poprzedniej edycji tego konkursu i nasi uczniowie zdobyli w nim nagrody.

4. Konkurs fotograficzny "Grudziądz Foto 2015" pod patronatem CKT w Grudziądzu.

5. "Razem z naturą" -  konkurs Caritas Diecezji Toruńskiej.

O szczegółach wszystkich konkursów można dowiedzieć się z informacji zamieszczonych w gablocie koło sali nr 6 lub u nauczycieli - opiekunów poszczególnych konkursów

W kwietniu już po raz kolejny będziemy także brali udział w Rejonowym Konkursie Recytatorskim, w którym  w zeszłym roku szkolnym sukcesy odniosły Martyna Jabłońska i Zuzanna Daroszewska. W tym roku szkoę reprezentować będą: Weronika Lubrecht z klasy IIB, Julia Jabłońska i Julia Rydzewska z klasy IIC oraz Martyna Prusakiewicz z klasy IIIA.

Polonistki przypominają również o trwającym przez cały rok szkolny naszym konkursie literacko - językowym "Liga języka polskiego". Po dwóch etapach rywalizacji najlepsza jest Kinga Grablis z klasy IIIA.

» konkurs wędkarski

Miło nam poinformować, że w XIV Halowym Turnieju Wędkarskim,  który odbył się 14.03.2015,
drużyna z Gimnazjum nr 8 w kategorii dziewcząt zajęła II miejsce
, w składzie Oliwia Gehrke,
Marta Dworacka, Alicja Fojutowska  .

Turniej rozpoczął się od sprawdzenia wiedzy teoretycznej uczestników, gdzie nasze zawodniczki
okazały się bezkonkurencyjne zdobywając największą ilość punktów.

Kolejnym etapem były zawody zręcznościowe.Dziewczyny świetnie poradziły sobie
z  „łowieniem ryb”, technikami wędkarskimi i innymi konkurencjami sprawnościowymi.
Ostatecznie stanęły na podium.

» Rekolekcje Wielkopostne w Gimnazjum nr 8

W dniach 11-13 marca 1015 roku cała społeczność uczniowska przeżywała rekolekcje wielkopostne. Przygotowywaliśmy się duchowo do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pomagały nam w tym zaproszone Siostry Misjonarki  Świętej  Rodziny  z  Chełmna. Dziękujemy im za całe dobro, które nam wyświadczyły.

» Konkurs Wiedzy Pożarniczej

W dniu 07.03.2015r. w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej "Rządz" odbyły się elimnację miejskie Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Uczniowie naszej szkoły zajęli odpowiednio:

I miejsce Paweł Wiśniewski

II miejsce Arkadiusz Czyściecki

Paweł Wiśniewski zakwalifikował się na eliminacje powiatowe, które odbędą się 28.03.2015r.

» Turniej tenisa stołowego

26 lutego odbył się Turniej  tenisa stołowego o mistrzostwo Gimnazjum nr 8 w Grudziądzu.

Po ciekawych meczach do finału awansowali Oskar Murawski oraz Michał Kawecki.