» Witamy w roku szkolnym 2015/2016

Nadszedł uroczysty moment. 1 września cała społeczność szkolna zebrała się, aby wziąć  udział w apelu inauguracyjnym roku szkolnego 2015/2016. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego powitali wszystkich zebranych. Uroczystość miała tradycyjny charakter. Nawiązywała do 76 rocznicy napaści Niemiec hitlerowskich na Polskę. Jak co roku pamiętamy o tych, którzy oddali życie za ojczyznę i bronili honoru Polski. Pamięć poległych uczczono minutą ciszy. Pani Dyrektor Sławomira Gajewska przedstawiła najważniejsze aspekty funkcjonowania szkoły w nowym roku oraz przedstawiła grono pedagogiczne. Uczniom klas I przedstawieni zostali ich wychowawcy.

Samorząd Uczniowski składa serdeczne życzenia:

– Pani Dyrektor Gimnazjum nr 8  – owocnej współpracy i wsparcia ze strony organu prowadzącego szkołę,

– nauczycielom – cierpliwości i satysfakcji w pracy z młodzieżą,

– pracownikom administracji i obsługi – radości z braku technicznych usterek,

– uczniom – sukcesów w nauce, interesujących doświadczeń i wspaniałych przygód.

» Konkurs "Najpiękniejsze miejsca święte Grudziądza i okolic"

Uczeń naszego Gimnazjum Bartosz Czyściecki z klasy II A zdobył I miejsce w konkursie multimedialnym "Najpiękniejsze miejsca świete Grudziądza i okolic". Wykonał on prezentację o Bazylice mniejszej pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa, kapliczkach i cmentarzach Grudziądza i okolic. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

» Kwestura PCK

Wolontariusze naszej szkoły włączyli się w pozyskiwanie środków finansowych na refundację ciepłych posiłków dla dzieci z ubogich rodzin. W soboty 9 i 16 maja w ramach kwesty PCK chodzili z puszkami kwestarskimi i zapraszali mieszkańców Grudziądza do podzielenia sie z bardziej potrzebującymi. Dziękujemy za przykład bezinteresownej pomocy.

» Konkurs ortograficzny "Złoty Byk".

Nasza uczennica - Kinga Grablis z klasy III A zajęła III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "Złoty Byk" organizowanym co roku przez Zespół Szkół Ogólnokształcących      nr 2 w Grudziądzu.

Cieszymy się z jej sukcesu i gratulujemy miejsca na podium.

» Warsztaty na temat Konstytucji 3 Maja

27 kwietnia reprezentanci poszczególnych klas wzięli udział w warsztatach na temat Konstytucji 3 Maja.  Odpowiadali na pytania związane z ustawą rządową i wykonywali plakat – symbol Konstytucji. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy, a miejsca zdobyli:

I miejsce – klasa III A

II miejsce – klasa III C

III miejsce – klasa I B

Cała społeczność szkolna natomiast w dniu 30 kwietnia usłyszy audycję patriotyczną na temat zbliżającej się uroczystości – Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.