banner
Aktualności

aktualnosci
Galeria

galeria
Wideo

wideo
Plan Zajęć

plan
Kontakt

kontakt
banner
» Projekty edukacyjne
» Dane szkoły
Gimnazjum Nr 8

ul. Legionów 2
86-300 Grudziądz
Telefon:
tel. 56 46 44661
kom. 609 001 571
email: gim8@grudziadz.com.pl

Pedagog/Psycholog
tel. 564644662

» Gimnazja

Szanowni Rodzice!

 

      Od września 1999 roku jesteśmy nauczycielami i wychowawcami Państwa dzieci. Każdego roku mury naszego gimnazjum opuszczają absolwenci, którzy dobrze radzą sobie w wybranych przez siebie szkołach ponadgimnazjalnych a następnie w dorosłym życiu.

Od blisko siedemnastu lat tworzymy szkolną rzeczywistość, pracujemy z pasją i zaangażowaniem.

      Państwa dzieci uczą się w czystych, wyremontowanych salach lekcyjnych wyposażonych w nowe meble i nowoczesne środki dydaktyczne.

Dysponujemy skomputeryzowaną biblioteką szkolną i pracownią informatyczną. Rokrocznie wzbogacamy bazę sportową szkoły. Mamy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych.

Oferujemy wsparcie wykwalifikowanej pedagog szkolnej, która służy pomocą nie tylko uczniom, ale także ich rodzicom, o czym na pewno wielokrotnie przekonaliście się Państwo.

      Z pewnością słyszeliście o rządowym projekcie likwidacji/wygaszania gimnazjów.

Nie pozwólmy, aby zmarnowało się to wszystko, co dotąd stworzyliśmy. Gimnazjum nie jest wcale złem i siedliskiem przemocy, jak to utarło się w opinii ludzi, którzy nigdy w naszej szkole nie byli.

      Jako nauczyciele postanowiliśmy solidarnie przystąpić do akcji „Ratujmy gimnazja”, zbierając podpisy pod listami przeciwko ich likwidacji. Jeżeli uważacie Państwo podobnie, prosimy o wsparcie.

» Sportowy tydzień

Uczniowie Gimnazjum nr 8 miniony tydzień spędzili na sportowo :) .We wtorek Dziewczyny udały się do klubu sportowego Kokoro Gym, gdzie PawełZaremba (Wicemistrz Polski w Kicboxingu K-1, dwukrotny Wicemistrz Polski w Kyokushin Karate, założyciel, trener i zawodnik klubu KOKORO GYM ) przeprowadził profesjonalny trening samoobrony. Odmienna od codziennej forma zajęć wf bardzo podobała się uczennicom. Tego samego dnia popołudniu został rozegrany mecz w piłkę siatkową, a przeciwnikiem Gimnazjum nr 8 byli koledzy z Gimnazjum nr 6. Mecz przebiegał w bardzo miłej i sportowej atmosferze, po zaciętym pojedynku uczniowie Gimnazjum nr 8 przegrali mecz 1:3. Z niecierpliwością czekamy na rewanż !.W piątek został rozegrany turniej o Mistrzostwo Szkoły w Tenisa Stołowego. Mecze dostarczyły dużo emocji i do końca nie było zdecydowanego faworyta turnieju. Do finału zakwalifikowali się bracia Kirsz, Piotr i Paweł. W finale lepszy okazał się Piotr Kirsz,drugie miejsce przypadło Pawłowi, natomiast na trzecim placu uplasował się Marcel Cisek.


» Konkurs recytatorski

Dn. 18.11.2015r. w klube Centrum Szkolenia Logistyki odbył się konkurs recytatorski pt "w drodze do Niepodległej", w którym uczestniczyło 70 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowały Julia Jabłońska i Julia Rydzewska z kl. III c. Najlepszą recytatorką na poziomie gimnazjum okazała się Julia Jabłońska.

» Świeto Niepodległośći

Uczniowie Gimnazjum nr 8 razem z Panią Dyrektor Sławomirą Gajewską i nauczycielem historii Panią Eweliną Dąbrowską, wzięli udział w uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości.Obchody odbyły się na Rynku po Pomnikiem Niepodległości. Rozpoczęły się wprowadzeniem reprezentacji wojska oraz odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego. Po przemówieniu Pana Prezydenta Roberta Malinowskiego, żołnierze oddali salwę honorową, a dowódca odczytał Apel Poległych. Następnie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.Radosnego Narodowego Święta Niepodległości życzy Społeczność Gimnazjum nr 8.

» Wieczornica z okazji Dnia Niepodległości

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole uroczysta wieczornica przygotowana przez uczniów pod opieką pań Janiny Blajerskiej, Aldony Czyścieckiej, Eweliny Dąbrowskiej i pana Łukasza Kowalewskiego.Na wieczornicę zaprosiliśmy dyrektorów innych szkół, harcerzy oraz rodziców. Każdy gość przed wejściem do auli otrzymywał gazetkę „Kuryer Legionowy” z informacjami o Józefie Piłsudskim i Legionach Polskich. Dla wyjątkowego nastroju ustawiliśmy stoły, na których znalazły się ulotki z okresu 1918 r., patriotyczne lampiony oraz kwiaty.Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Sławomira Gajewska. Następnie uczniowie przedstawili dzieje odzyskiwania niepodległości przez Polskę odgrywając relacje telewizyjną. Reporterzy relacjonowali przebieg Święta Niepodległości z naszego Gimnazjum, z Teatru, a także z grudziądzkich ulic. A także przygotowali film z pokazem zdjęć naszego miasta z podkładem muzycznym.Nie zabrakło patriotycznych wierszy oraz pieśni.Po zakończeniu wieczornicy goście otrzymali pocztówkę „Mamy Niepodległą” z serdecznymi życzeniami od całej społeczności Gimnazjum nr 8.

» Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.