» Dane szkoły

email: gim8@grudziadz.com.pl

Pedagog/Psycholog

» Bal

Dnia 17 czerwca w klubie Akcent uczniowie 3 klas spotkali się na balu, by pożegnać się ze szkołą. Bawili się w obecności p. dyrektor Sławomirze Gajewskiej   i wychowaców p. Karpus, M. Kulwickiej i B. Półczyńskiej. Szkoda, że trzy lata szybko minęły, ale gimnazjalistom humoru i chęci do zabawy nie zabrakło.

» Aktywny Gimnazjalista

Już po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 8 wzięli udział w programie „Aktywny Gimnazjalista”.

Zespół składał się z 3 dziewcząt i 3 chłopców, którzy byli pod opieką Pani Joanny Kozikowskiej. W programie był wykład dr Adriany Kloskowskiej „Fitness mózgu” oraz trening w grupach. Dla dziewcząt poprowadziła go Joanna Słomińska – wice mistrzyni Polski w kategorii bikini fitness, natomiast chłopcy trenowali pod okiem Dawida Wilczewskiego – trenera personalnego z Klubu sportowego CrossBox. Kolejnym punktem programu był wykład o „Nieprawidłowych nawykach żywieniowych młodzieży”, który wygłosiła Pani mgr Adriana Kęsik. W konkursach nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze i nikt bez nagrody nie wrócił do domu :). To było kolejne ciekawe doświadczenie dla naszych Uczniów.

» Samo zdrowie

Dnia 13.05.2016 uczniowie Gimnazjum nr 8 brali udział w Majówce z Alfą pt. „Samo Zdrowie”. Podczas imprezy uczestnicy mięli możliwość skorzystania z pomiaru ciśnienia krwi, mogli zbadać poziom cukru we krwi oraz dowiedzieli się jak powinna wyglądać pierwsza pomoc medyczna. Następnie uczennice przystąpiły do konkursu kulinarnego na zdrowe, piknikowe danie. Sałatka przyrządzona przez dziewczyny z naszej szkoły była wyśmienita i szybko zniknęła z talerza :).

» Dzień języków obcych

Dnia 9 maja 2016r. odbyły się w naszej szkole warsztaty dla gimnazjalistów z okazji Dnia Języków Obcych.
Każda klasa reprezentowana była przez kilku przedstawicieli. Warsztaty składały się z 3 etapów: - I etap - część plastyczna, - II etap - część teoretyczna (quiz wiedzy), - III etap - część artystyczna. Uczniowie uczyli się poprzez zabawę oraz rywalizowali ze sobą. I miejsce zdobyła klasa III C, klasa I B wywalczyła miejsce II, a na III miejscu zremisowały klasy II B i II C. Uczniowie otrzymali nagrody w postaci słownika multimedialnego oraz filmów DVD.
Dziękujemy za udział w naszym przedsięwzięciu i gratulujemy wszystkim uczestnikom! :))
» Zwycięzka fotka

Dnia 7 maja 2016r. , odbyło się roztrzygnięcie konkursu fotograficznego "Zwiastuny wiosny", organizowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła uczennica Marta Heyka z kl. IIb. Nagrodą dla zwycięzcy był tablet. Gratulujemy serdeczne Marcie i zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach. !!!

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.