banner
Aktualności

aktualnosci
Galeria

galeria
Wideo

wideo
Plan Zajęć

plan
Kontakt

kontakt
banner
» Projekty edukacyjne
» Dane szkoły
Gimnazjum Nr 8

ul. Legionów 2
86-300 Grudziądz
Telefon:
tel. 56 46 44661
kom. 609 001 571
email: gim8@grudziadz.com.pl

Pedagog/Psycholog
tel. 564644662

» Informacja dla Rodziców
Dnia 03.02.2016 o godzinie 16.30 odbędą się zebrania rodziców.
Serdecznie Zapraszamy
» Ferie zimowe

Drodzy i Szanowni,

Rozpoczynające się ferie zimowe to dla wszystkich moment odpoczynku, oderwania się od szkolnych obowiązków oraz szansa na zebranie sił na drugi semestr nauki. Przede wszystkim jest jednak okazja do wykorzystania uroków tej pory roku i aktywnego spędzenia czasu podczas jazdy na nartach, snowboardzie, sankach czy łyżwach oraz długich spacerów, a w przypadku braku śniegu i mrozu -  na pływalni czy w halach sportowych. Ruch bez wątpienia jest znakomitą alternatywą dla telewizora czy komputera. Aktywność procentuje – służy nie tylko lepszemu samopoczuciu i zdrowiu, ale ma także wpływ na kondycję psychiczną i przekłada się na lepsze wyniki w nauce. Czas ferii wykorzystajcie jak najefektywniej, tak by z uśmiechem wrócić do szkolnej ławki. Podczas wszelkich aktywności pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim oraz kolegów.Bądźcie zawsze czujni i uważni, nie ufajcie napotkanym obcym, nie dajcie się namówić na ryzykowne zabawy. Ślizgawki na zamarzniętych rzekach, stawach, jeziorach – kuszą, ale w rzeczywistości mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajcie także o przestrzeganiu zasad ruchu drogowego, zawsze noście przy sobie elementy odblaskowe, które sprawiają, że jesteście widoczni dla kierowców.W trudnych sytuacjach nie wahajcie się prosić dorosłych o pomoc. Do Waszej dyspozycji jest również Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, który działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-20:00. Pod numerem 800 12 12 12 czekają  eksperci – gotowi Was wysłuchać i pomóc rozwiązać wszelkie problemy.

Życzę Wam fantastycznych, śnieżnych ferii.

 

Rzecznik Praw Dziecka

Marek Michalak

 


» Patroni naszych ulic

Akcja edukacyjna Instytutu Pamięci Narodowej „Patroni naszych ulic” została zrealizowana w Grudziądzu 9 stycznia 2016 r. (sobota). Wzięli w niej udział uczniowie Gimnazjum nr 8 pod opieką nauczyciela historii Eweliny Dąbrowskiej i nauczyciela  w-f Wojciecha Bogaleckiego oraz harcerze z Drugiej Grudziądzkiej Drużyny Harcerskiej „Gryf” na czele z Piotrem Jezierskim.

Celem akcji było przybliżenie mieszkańcom sylwetek patronów ulic, przy których mieszkają, pracują, uczą się. IPN przygotował publikacje, które dzięki uczniom Gimnazjum nr 8 oraz harcerzom z drużyny Gryf, zostały dostarczone do skrzynek pocztowych każdego domu, instytucji, mieszczących się przy ulicy noszącej imię danego patrona. W Grudziądzu akcja dotyczyła ulic Stefana Grota-Roweckiego, Leopolda Okulickiego oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego. Więcej o projekcie „Patroni naszych ulic” można przeczytać na stronie IPN www.pamiec.pl.

Przed wymarszem w miasto uczniowie Gimnazjum nr 8 przygotowali karteczki z informacją, że publikacja została dostarczona przez naszą szkołę i harcerzy z „Gryfa”, którą doczepili do każdej publikacji. Uczniowie i harcerze wraz z opiekunami, spotkali się w sobotni poranek na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego – Filomatów. Stąd harcerze ruszyli na północ wzdłuż ul. Piłsudskiego, a uczniowie na południe. Broszury z informacjami o Józefie Piłsudskim trafiły do mieszkań, domów, do siedzib straży pożarnej i straży miejskiej, do przedszkola, a także do sklepów i do klubu sportowego GKS Olimpia Grudziądz. Następnie grupa uczniów, z panią Ewelina Dąbrowską, udała się na osiedle Strzęmięcin, aby roznieść publikacje o gen. Leopoldzie Okulickim i gen. Stefanie Grocie-Roweckim do skrzynek domów jednorodzinnych.

 

 


» Lot papierowym samolotem

Historyk pani Ewelina Dąbrowska i pan WojciechBogalecki, nauczyciel wychowania-fizycznego, zainspirowani zabawą uczniów papierowymi samolotami, postanowili zorganizować zawody pod hasłem „Lot papierowym samolotem”. Odbyły się w piątek 5 grudnia 2015 r. na sali gimnastycznej.

Uczniowie wykonali samoloty na zajęciach plastyczno-technicznych, musieli podpisać je nazwą historyczną. Pojawił się „Dywizjon 303”, „Królowa Jadwiga”, „Poniatowski” a nawet „Zeus” i „Posejdon”. Konkurs rozpoczął się od krótkiej prelekcji p. Eweliny o marzeniach człowieka o wznoszeniu się w powietrze na przestrzeni dziejów. Następnie p. Wojciech omówił techniki i sposoby prawidłowego wykonywania rzutów. Zawodnicy zmierzyli się w dwóch kategoriach – lot na odległość oraz lot na czas, osobno panie i panowie. Wśród pań w kategorii lot na odległość wygrała p. Daria Sadurska, a wśród uczennic Agata NerezaNerezowska z kl. III a, natomiast najdłużej w powietrzu utrzymywał się samolot p. Darii Lewandowskiej oraz Nikoli Maszner z III a. W męskich rozgrywkach najdalej poleciał „GunVald” Kacpra Słowikowskiego z III a, a najdłużej leciał „Tupolew” Leszka Martko z I b. Gratujemy i zapraszamy na kolejne edycje zawodów!


» Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

2 grudnia 2015 roku uczniowie naszej szkoły: Dawid Żukowski i Jakub Grabowski zostali zaproszeni do Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza otrzymali podziękowania i upominki. Dawid i Jakub, w naszej szkole wyróżniają się aktywnością wolontariacką i poświęceniem dla innych.


» Sportowy tydzień

Uczniowie Gimnazjum nr 8 miniony tydzień spędzili na sportowo :) .We wtorek Dziewczyny udały się do klubu sportowego Kokoro Gym, gdzie PawełZaremba (Wicemistrz Polski w Kicboxingu K-1, dwukrotny Wicemistrz Polski w Kyokushin Karate, założyciel, trener i zawodnik klubu KOKORO GYM ) przeprowadził profesjonalny trening samoobrony. Odmienna od codziennej forma zajęć wf bardzo podobała się uczennicom. Tego samego dnia popołudniu został rozegrany mecz w piłkę siatkową, a przeciwnikiem Gimnazjum nr 8 byli koledzy z Gimnazjum nr 6. Mecz przebiegał w bardzo miłej i sportowej atmosferze, po zaciętym pojedynku uczniowie Gimnazjum nr 8 przegrali mecz 1:3. Z niecierpliwością czekamy na rewanż !.W piątek został rozegrany turniej o Mistrzostwo Szkoły w Tenisa Stołowego. Mecze dostarczyły dużo emocji i do końca nie było zdecydowanego faworyta turnieju. Do finału zakwalifikowali się bracia Kirsz, Piotr i Paweł. W finale lepszy okazał się Piotr Kirsz,drugie miejsce przypadło Pawłowi, natomiast na trzecim placu uplasował się Marcel Cisek.


» Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.