» Dane szkoły

email: gim8@grudziadz.com.pl

Pedagog/Psycholog

» Powiatowy Turniej Ekologiczny

W czwartek  27 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu odbył się etap regionalny Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Wzięły w nim udział reprezentacje 15 szkół podstawowych oraz 6 gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego i Grudziądza.   Kinga Grablis z klasy III a zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

» Światowy dzień rzucania tytoniu

20 listopada 2014 roku obchodziliśmy  Światowy Dzień Rzucania Palenia. W związku z tym zwróciliśmy szczególną uwagę na problem palenia nie tylko wśród młodych, ale i dorosłych ludzi. Staraliśmy się zachęcić do rzucenia palenia rodziców, którzy przyszli w dniu 19 listopada na spotkania z wychowawcami klas. Następnego dnia zorganizowaliśmy podczas dużej przerwy śródlekcyjnej happening – uczniowie mogli zastanowić się nad tym, ile szkód wyrządza palaczom i osobom z ich otoczenia palenie papierosów. Celem naszych działań jest wyeliminowanie palenia z życia publicznego. Mamy nadzieję, że palacze przemyślą wszystkie konsekwencje wynikające z nałogu i podejmą próbę rzucenia palenia.

» Dzień Niepodległości

11 listopada br. wzięliśmy udział w uroczystościach państwowych z okazji Święta Niepodległości. Oddaliśmy hołd i złożyliśmy kwiaty przy Pomniku Żołnierza na grudziądzkim Starym rynku.

» Wieczornica z okazji Dnia Niepodległości

Dn. 6.11 o godz 16.00 spotkaliśmy się w auli szkolnej na wieczornicy poświęconej tym, którzy walczyli o wolną Polskę. W tym roku mija 96 lat, gdy odzyskaliśmy wolność po 123 latach niewoli. W auli, przybranej biało - czerwonymi barwam, spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i goście. Wysłuchaliśmy patrotycznych wierszy i wspólnie śpiewaliśmy legionowe pieśni.

» Z wizytą w Bibliotece Miejskiej

24.10.2014 uczniowie naszego Gimnazjum odwiedzili Bibliotekę Miejską. Celem wyprawy było
poznanie gmachu, historii książnicy, jej  patrona- Wiktora Kulerskiego oraz poznanie księgozbiorów.
Najbardziej zainteresowały uczniów starodruki, stanowiące część księgozbioru regionalnego biblioteki.
Uczniowie obejrzeli m.in. ,,Inwentarz Starostwa Grudziądzkiego" (rękopis z 1739 roku), zbiór roczników
,,Gazety Grudziądzkiej" z lat 1894-1906, pięknie oprawione w skórę, kość słoniową
i aksamit modlitewniki. Księgozbiór regionalny pozwala poznać przeszłość miasta i regionu oraz ludzi,
którzy tę historię tworzyli.
Zachęcamy wszystkich do korzystania z księgozbiorów jak i z czytelni.

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2014 by Nick Jones.