» Dane szkoły

email: gim8@grudziadz.com.pl

Pedagog/Psycholog

» Tropem przeszłości po uliczkach Grudziądza

W ramach zajęć dodatkowych z historii prowadzonych przez panią Ewelinę Dąbrowską, uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej „Tropem przeszłości”. Uczestniczyli uczniowie kl. I A: Oliwia Polaszek, MariyaFedunova, Andrey Libralato oraz Kamil Kiesel. Pani edukator pokazała makietę średniowiecznego Grudziądza znajdującą się w Spichlerzu, pokazując którymi uliczkami dawnego miasta grupa będzie zwiedzała. Następnie grupa udała się na spacer uliczkami miasta. Pani muzealnik omawiała dawny przebieg murów miejskich, wskazywała na cechy charakterystyczne zabytków oraz wyjaśniała, jakie zmiany miały miejsce w  architekturze Grudziądza od wieków średnich do współczesności.

» Miejskie uroczystości Święta Konstytucji

Dnia 3 maja uczniowie kl. 3 C: Dominika Sowińska, Sandra Sławińska oraz Bartosz Dyjak pod opieką pani Eweliny Dąbrowskiej, uczestniczyli w miejskich uroczystościach obchodów Święta Konstytucji 3 Maja, które odbyły się na Rynku. Przy asyście wojska i Mazurka Dąbrowskiego została wciągnięta flaga na maszt. Następnie odczytano apel pamięci twórcom Dokumentu. Uroczystość zamknęły delegacje składające kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

» Biało czerwone to barwy niezwyciężone!

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został zorganizowany hapenning podczas dużej przerwy. Uczniowie, w większości ubrani w białe lub czerwone koszulki, wspólnie z nauczycielami rozwinęli dużą flagę Polski na boisku. Całą akcję uwiecznił na fotografiach pan Łukasz Kowalewski, a pomysłodawcą była pani Ewelina Dąbrowska.

» Witaj Majowa Jutrzenko!

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja został zorganizowany konkurs obejmujący zagadnienia z okresu II połowy XVIII wieku. Zawody przygotowały panie Monika Cichosz, Magda Kulwicka, Sylwia Wiśniewska oraz Ewelina Dąbrowska. Zmierzyły się w nim 3-osobowe zespoły reprezentujące każdą klasę. Pierwszą konkurencją był test wiedzy z epoki oświecenia w Polsce oraz Konstytucji. Kolejna potyczka  polegała na zapamiętaniu jak największej ilości nazw ziem nad którymi panował król Stanisław August Poniatowski. Następnie uczniowie bawili się w głuchy telefon, starając się zapamiętać cytaty z Ustawy Rządowej. Była także konkurencja plastyczna oraz wyklejanka. Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Najlepsi okazali się uczniowie klas III, cóż są świeżo po egzaminie gimnazjalnym J Zwycięzcy otrzymali indywidualne nagrody rzeczowe.

I miejsce klasa III A

II miejsce klasa III B

III miejsce klasa III C

Gratulujemy!

» Pokaz filmu IPN „Zapora”

Na zaproszenie pani Eweliny Dąbrowskiej w naszej szkole gościł pan Piotr Wiejak, pracownik IPN Delegatury w Bydgoszczy, który zaprezentował film dokumentalny „Zapora”. Tytułowy „Zapora” to Hieronim Dekutowski, cichociemny, żołnierz Armii Krajowej, partyzant niepodległościowy. Po projekcji pan Piotr odpowiadał na pytania uczniów oraz opowiedział o okolicznościach nagrywania filmu, zdradzając wiele ciekawostek.

Niezawodni w sprawach technicznych okazali się pan Łukasz Kowalewski oraz Bartosz Dyjak z kl. III c!

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.