» Dane szkoły

email: gim8@grudziadz.com.pl

Pedagog/Psycholog

» Rok szkolny 2018/19

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w Gimnazjum nr 8 odbędzie się o godzinie 8:30 w auli szkolnej.

» Czytanie

8 czerwca 2018 roku o godzinie 10.00 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w największej akcji czytelniczej w Polsce: „Jak nie czytam jak czytam”.

Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie, a przede wszystkim promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Na miejsce akcji wybraliśmy dziedziniec szkolny. Akcja przybrała formę pikniku, gdzie rozłożeni na kocach miło poczytaliśmy wśród koleżanek i kolegów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli do ręki książkę i pokazali, że czytanie to nie tylko szkolny obowiązek, lecz również miła forma spędzania wolnego czasu.

CZYTANIEM MOŻNA I NALEŻY SIĘ CHWALIĆ !

Akcję przygotowały :p. Daria Sadurska i p. Kasia Dróbka

» KONKURS WIEDZY O GOSPODARCE

Dnia 7 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Grudziądzu, odbył się XIII Konkurs Wiedzy o Gospodarce. Celem konkursu było przybliżenie ogólnej wiedzy ekonomicznej, gospodarczej i społecznej. Do konkursu przystąpiło 7 drużyn z Grudziądza i okolic.

Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie:

Fedunova Mariya z klasy III A

Michalska Dominika z klasy III A

Kołodziejska Dominika z klasy III B

Patronat nad konkursem objął Poseł RP p. Tomasz Szymański. Konkurs składał się z dwóch części indywidualnej i drużynowej.

W I etapie uczniowie rozwiązywali test wyboru składający się z 40 pytań. Największą ilość punktów uzyskała Dominika Michalska i reprezentowała szkołę w II etapie.

Rywalizowała wraz z 10 innymi osobami w turnieju na zasadzie „1 z 10”.

Ostatecznie zajęła 6 miejsce. GRATULUJEMY !

» Dzień Bezpiecznego Internetu

6 luty 2018 roku był wielkim wydarzeniem na terenie szkoły. W tym dniu obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.  Wszyscy uczniowie włączyli się w obchody tego dnia. Przygotowali audycję radiową, plakaty dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, gazetki klasowe. Odbył się quiz nt.  zasad bezpieczeństwa w sieci. Zwycięzców  poznamy po okresie ferii zimowych.

» Odpowiedzialność prawna nieletnich za czyny karalne

W spotkaniu z funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji Panią nadkomisarz Hanną Hydzik w Grudziądzu w dniu 05.02.2018 roku brała udział cała społeczność szkolna. Tematem spotkania była „Odpowiedzialność prawna nieletnich za czyny karalne".

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2018 by Nick Jones.