» Dane szkoły

email: gim8@grudziadz.com.pl

Pedagog/Psycholog

» Jasełka

Uczniowie i goście zebrani w Gimnazjum nr 8 mogli wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Uczniowie zaprezentowali tradycyjne jasełkowe przedstawienie.

19 grudnia 2015 r. w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój.

Całość przedstawienia ukazująca scenki z życia Dzieciątka, pasterzy i mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów zaowocowało wspaniałym spektaklem, który wywarł duże wrażenie i poruszenie wśród zgromadzonej publiczności.

» Kolędowanie

Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Chyba żaden z narodów nie może pochwalić się takim bogactwem tych pieśni, jak naród polski. Znajdujemy w nich czystą poezję, najpiękniejsze pomysły muzyczne, ale również wiele śladów dawnych polskich obyczajów. Każda z kolęd kryje w sobie jakąś magię... Być może właśnie dlatego tak magiczne były chwile, które mogliśmy spędzić na wspólnym kolędowaniu.

17 grudnia 2015 w naszej szkoły, po raz pierwszy odbył się KONCERT KOLĘD w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Przygotowany i wyśpiewany przez uczniów koncert był nie tylko artystyczną ucztą, ale przede wszystkim głębokim przesłaniem mówiącym, iż  cud świętej nocy nie zdarzył się raz, Betlejemska noc się powtarza, Bóg się rodzi teraz i tutaj, w dobrym natchnieniu, w głosie sumienia, w drugim człowieku…

» Mikołajki

W piątek 5 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki. Tego dnia każdy kto mógł, to założył mikołajową czapkę i być zwolniony z pytania.

Nasz szanowny gość – Mikołaj, zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor.

» Powiatowy Turniej Ekologiczny

W czwartek  27 listopada w Szkole Podstawowej nr 18 w Grudziądzu odbył się etap regionalny Powiatowego Turnieju Ekologicznego. Wzięły w nim udział reprezentacje 15 szkół podstawowych oraz 6 gimnazjów z terenu powiatu grudziądzkiego i Grudziądza.   Kinga Grablis z klasy III a zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!

» Światowy dzień rzucania tytoniu

20 listopada 2014 roku obchodziliśmy  Światowy Dzień Rzucania Palenia. W związku z tym zwróciliśmy szczególną uwagę na problem palenia nie tylko wśród młodych, ale i dorosłych ludzi. Staraliśmy się zachęcić do rzucenia palenia rodziców, którzy przyszli w dniu 19 listopada na spotkania z wychowawcami klas. Następnego dnia zorganizowaliśmy podczas dużej przerwy śródlekcyjnej happening – uczniowie mogli zastanowić się nad tym, ile szkód wyrządza palaczom i osobom z ich otoczenia palenie papierosów. Celem naszych działań jest wyeliminowanie palenia z życia publicznego. Mamy nadzieję, że palacze przemyślą wszystkie konsekwencje wynikające z nałogu i podejmą próbę rzucenia palenia.

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2015 by Nick Jones.