» Dane szkoły

email: gim8@grudziadz.com.pl

Pedagog/Psycholog

» Zebranie
W dniu 30.01.2019r. o godz. 16.00 odbędzie się zebranie rodziców.

» Wigilia

21 grudnia odbyło się ostatnie, wigilijne spotkanie w naszej szkole. W auli szkolnej zebrali się nauczyciele, uczniowie i rodzice. Były jasełka przygotowane przez uczniów z klasy 3a i 3c. Pani dyrektor złożyła wszystkim życzenia, a potem w klasach były spotkania przy wigilijnym stole, dzielenie się  opłatkiem i prezenty.

» Konkurs

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO „PROJEKT OKŁADKI ULUBIONEJ KSIĄŻKI”

21 grudnia 2018 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na projekt okładki ulubionej książki, zorganizowany przez bibliotekę szkolną w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Komisja w składzie: Małgorzata Zielińska, Daria Sadurska, Monika Cichosz, dokonała oceny prac i przyznała 4 nagrody oraz 2 wyróżnienia:

I miejsce : Violetta Nowakowska, kl. 3c, II miejsce : Natalia Mieżejewska, kl. 3a, III miejsce ex aequo : Aleksandra Kleczkowska, kl. 3a, Wiktoria Zaworska, kl. 3a

Wyróżnienia otrzymały: Julia Dembska, kl.3c, Zuzanna Kitzermann, kl.3c

Konkurs adresowany był do uczniów klas III gimnazjum. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród młodzieży, zachęcanie uczniów do czytania książek, zmotywowanie do korzystania z Biblioteki oraz rozwijanie wyobraźni i zdolności uczniów.

» WYCIECZKA DO MUZEUM W GRUDZIĄDZU

20 listopada 2018 roku uczniowie wraz z nauczycielem bibliotekarzem udali się do Muzeum w celu zwiedzania nowej wystawy poświęconej Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu 1920-1939. Uczniowie mogli podziwiać okazałą kolekcję lanc, szabli i broni używanych przez polskich kawalerzystów, jak też odznaki, puchary, oryginalne mundury kawaleryjskie wraz z ekwipunkiem. W pozostałych salach Muzeum mogli podziwiać sztukę współczesną: obrazy, rzeźby.

» Życzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy:
nadziei,
własnego skrawka nieba,
zadumy nad płomieniem świecy, pogodnych świąt zimowych,
odpoczynku,
zwolnienia oddechu, nabrania dystansu
do tego, co wokół,
chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem
i wspomnieniami.
 Wesołych świąt!

» Wycieczka do Warszawy
14 grudnia wybraliśmy się do Warszawy. Na początku udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Następnie zobaczyliśmy piękny świąteczny wystrój stolicy spacerując po Starym Mieście. Na zakończenie dnia udaliśmy się do fabryki bombek "Fogiel", gdzie poznaliśmy tajniki produkcji tych ozdób, a także każdy miał możliwość pomalowania swojej własnej bombki. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.