banner
Aktualności

aktualnosci
Galeria

galeria
Wideo

wideo
Plan Zajęć

plan
Kontakt

kontakt
banner
» Projekty edukacyjne
» Dane szkoły
Gimnazjum Nr 8

ul. Legionów 2
86-300 Grudziądz
Telefon:
tel. 56 46 44661
kom. 609 001 571
email: gim8@grudziadz.com.pl

Pedagog/Psycholog
tel. 564644662

» Aktywny Gimnazjalista

 

Już po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 8 wzięli udział w programie „Aktywny Gimnazjalista”.

Zespół składał się z 3 dziewcząt i 3 chłopców, którzy byli pod opieką Pani Joanny Kozikowskiej. W programie był wykład dr Adriany Kloskowskiej „Fitness mózgu” oraz trening w grupach. Dla dziewcząt poprowadziła go Joanna Słomińska – wice mistrzyni Polski w kategorii bikini fitness, natomiast chłopcy trenowali pod okiem Dawida Wilczewskiego – trenera personalnego z Klubu sportowego CrossBox. Kolejnym punktem programu był wykład o „Nieprawidłowych nawykach żywieniowych młodzieży”, który wygłosiła Pani mgr Adriana Kęsik. W konkursach nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze i nikt bez nagrody nie wrócił do domu :). To było kolejne ciekawe doświadczenie dla naszych Uczniów.

» Samo zdrowie

Dnia 13.05.2016 uczniowie Gimnazjum nr 8 brali udział w Majówce z Alfą pt. „Samo Zdrowie”. Podczas imprezy uczestnicy mięli możliwość skorzystania z pomiaru ciśnienia krwi, mogli zbadać poziom cukru we krwi oraz dowiedzieli się jak powinna wyglądać pierwsza pomoc medyczna. Następnie uczennice przystąpiły do konkursu kulinarnego na zdrowe, piknikowe danie. Sałatka przyrządzona przez dziewczyny z naszej szkoły była wyśmienita i szybko zniknęła z talerza :).

» Dzień języków obcych

Dnia 9 maja 2016r. odbyły się w naszej szkole warsztaty dla gimnazjalistów z okazji Dnia Języków Obcych.
Każda klasa reprezentowana była przez kilku przedstawicieli. Warsztaty składały się z 3 etapów: - I etap - część plastyczna, - II etap - część teoretyczna (quiz wiedzy), - III etap - część artystyczna. Uczniowie uczyli się poprzez zabawę oraz rywalizowali ze sobą. I miejsce zdobyła klasa III C, klasa I B wywalczyła miejsce II, a na III miejscu zremisowały klasy II B i II C. Uczniowie otrzymali nagrody w postaci słownika multimedialnego oraz filmów DVD.
Dziękujemy za udział w naszym przedsięwzięciu i gratulujemy wszystkim uczestnikom! :))
» Zwycięzka fotka

Dnia 7 maja 2016r. , odbyło się roztrzygnięcie konkursu fotograficznego "Zwiastuny wiosny", organizowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła uczennica Marta Heyka z kl. IIb. Nagrodą dla zwycięzcy był tablet. Gratulujemy serdeczne Marcie i zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach. !!!

» Tropem przeszłości po uliczkach Grudziądza

W ramach zajęć dodatkowych z historii prowadzonych przez panią Ewelinę Dąbrowską, uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej „Tropem przeszłości”. Uczestniczyli uczniowie kl. I A: Oliwia Polaszek, MariyaFedunova, Andrey Libralato oraz Kamil Kiesel. Pani edukator pokazała makietę średniowiecznego Grudziądza znajdującą się w Spichlerzu, pokazując którymi uliczkami dawnego miasta grupa będzie zwiedzała. Następnie grupa udała się na spacer uliczkami miasta. Pani muzealnik omawiała dawny przebieg murów miejskich, wskazywała na cechy charakterystyczne zabytków oraz wyjaśniała, jakie zmiany miały miejsce w  architekturze Grudziądza od wieków średnich do współczesności.

» Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2016 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.