» Wieczornica z okazji Dnia Niepodległości

Dn. 6.11 o godz 16.00 spotkaliśmy się w auli szkolnej na wieczornicy poświęconej tym, którzy walczyli o wolną Polskę. W tym roku mija 96 lat, gdy odzyskaliśmy wolność po 123 latach niewoli. W auli, przybranej biało - czerwonymi barwam, spotkali się uczniowie, nauczyciele, rodzice i goście. Wysłuchaliśmy patrotycznych wierszy i wspólnie śpiewaliśmy legionowe pieśni.

» Z wizytą w Bibliotece Miejskiej

24.10.2014 uczniowie naszego Gimnazjum odwiedzili Bibliotekę Miejską. Celem wyprawy było
poznanie gmachu, historii książnicy, jej  patrona- Wiktora Kulerskiego oraz poznanie księgozbiorów.
Najbardziej zainteresowały uczniów starodruki, stanowiące część księgozbioru regionalnego biblioteki.
Uczniowie obejrzeli m.in. ,,Inwentarz Starostwa Grudziądzkiego" (rękopis z 1739 roku), zbiór roczników
,,Gazety Grudziądzkiej" z lat 1894-1906, pięknie oprawione w skórę, kość słoniową
i aksamit modlitewniki. Księgozbiór regionalny pozwala poznać przeszłość miasta i regionu oraz ludzi,
którzy tę historię tworzyli.
Zachęcamy wszystkich do korzystania z księgozbiorów jak i z czytelni.

» Komunikat dotyczący stypendium socjalnego

Proszę o dostarczenie faktur. Jest to niezbędne do wypłaty przyznanego stypendium.

Osobom, których dochód wynosi do 228 złotych na osobę przyznano stypendium w wysokości 130 złotych miesięcznie. Dla uczniów, których dochód na osobę w rodzinie wynosi od 228,01 do 456 złotych – przyznano 110 złotych miesięcznie (za okres od września do grudnia 2014 roku).

Rodzice mogą odbierać decyzje przyznające stypendium w gabinecie pedagoga szkolnego.

» Dzień Edukacji Narodowej

14 października, jak co roku, obchodziliśmy święto Komisji Edukacji Narodowej zwane Dniem Nauczyciela.W czasie akademii uczniowie zaszczycili nas obecnością także rodzice.Przypomniano nam historię KEN, przeprowadzone zostało  ślubowanie klas I , a wiersze, piosenki i scenka humorystyczna dopełniły części artystycznej. Całość zwieńczyła trzecia już w naszej szkole Gala Nauczycielskich Oskarów, na której przedstawiono wyniki uczniowskich wyborów w następujących kategoriach:

Złoty wykładowca, Bratnia dusza, Żartowniś roku, Luzak roku i Mikrofon roku.

» Warsztaty

25.09.2014r. odbyły się w naszej szkole warsztaty dla gimnazjalistów pt „Dbam o bezpieczeństwo własne i innych ludzi”Tematyka obejmowała zagadnienia z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze i udzielania pierwszej pomocy.Zwycięzcami w tej kategorii byli uczniowie w klasie IIIa – W. Mylke, M. Prusakiewicz, A. Czyściecki. W kategorii na najładniejszy plakat zwyciężyli uczniowie klasy IIIb – M. Kamińska, M. Grubecka, D. Martko.