» I DZIEŃ WIOSNY

I DZIEŃ WIOSNY – 21 marca 2013 r.

Mimo, że aura za oknem typowo zimowa, w „ósemce” atmosfera była gorąca. Jak przystało na dzień wagarowicza, lekcje odbyły się bez odpytywania i kartkówek. Tegoroczne powitanie wiosny odbyło się na sportowo. Przedstawiciele poszczególnych klas rozegrali między sobą turniej piłki siatkowej. Klasy przygotowały również plakaty i hasła motywujące do gry swoje drużyny. W przerwie dziewczęta z klasy II b częstowały wiosennymi kanapkami.

Wyniki rywalizacji klasowych:

I miejsce klasa I a

II miejsce klasa II b

III miejsce klasa III b

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

» Mikołaj Kopernik i jego czasy

W dniu 21.03.2013r. uczniowe naszej szkoły brali udział w konkurskie "Mikołaj Kopernik i jego czasy" organizowanym przez Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu.

Uczennica kl. Ia
Zuzanna Daroszewska otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy.
» Konkurs Recytatorski
Na początku lutego w szkole został ogłoszony "Konkurs recytatorski" dotyczący utworów Noblistów: Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza.
Do konkursu zgłosiło się 7 osób, ale dnia 4.03 w do konkursu w recytatorskie szranki stanęły 4 osoby:

• Martyna Jabłońska
  • Zuzana Daroszewska
  • Bartosz Dyjak
  • Sara Dąbek

Wyboru najlepszego recytatora dokonali wszyscy, głosując na Zuzanę Daroszewską.

Nagrody w postaci książek i dyplomów otrzymała trójka najlepszych.

» ZAPROSZENIE

ZAPROSZENIE

5 kwietnia bieżącego roku w naszym Gimnazjum odbędą się warsztaty pt: "Wolontariat przyszłością naszego człowieczeństwa". Zapraszamy na nie czteroosobowe grupy wraz z opiekunem z grudziądzkich Gimnazjów. Czekamy na Was i do zobaczenia.

» WIELKANOCNA KWESTA PCK

WIELKANOCNA KWESTA PCK

W piątek 15 marca członkowie Szkolnego Koła PCK wzięli udział w kweście ulicami Grudziądza. Zebrane w tym dniu środki zostały przekazane na cele akcji "Wielkanoc z PCK".