» Ogólnopolski konkurs tematyczny
Nasza uczennica - Kinga Grablis z kl. IA wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie "Losy Bliskich i losy Dalekich - życie Polaków w latach 1914 - 1989".

Kinga napisała monodram i jej praca została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego konkursu.

Trzymamy za nią kciuki i życzymy kwalifikacji do etapu ogólnopolskiego.
» Warsztaty dla Szkół Gimnazjalnych „Wolontariat przyszłością naszego człowieczeństwa”

W piątek 5 kwietnia 2013 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dla Szkół Gimnazjalnych „Wolontariat przyszłością naszego człowieczeństwa”. Naszymi gośćmi byli przedstawiciele Gimnazjum nr 1 i 9, oraz ksiądz kanonik Dariusz Kunicki proboszcz Bazyliki pw. Św. Mikołaja Bp.
Uczniowie w pięciu grupach wykonywali plakat, który miał zachęcić innych gimnazjalistów do pracy wolontariackiej.
Wykonane pracy zostały ocenione przez szanowne jury, wszystkie grupy otrzymały nagrody i dyplomy.
Nasze warsztaty zostały uświetnione poprzez występ naszych uczniów. W wersji unowocześnionej zostały nam ukazane fragmenty „Romea i Julii” Wiliama Szekspira.

» Zebrania rodziców
10 kwietnia 2013 r. o godz. 15:30 w auli szkolnej odbędzie się spotkanie rodziców uczniów klas III, którzy w tym roku szkolnym przystąpią do egzaminu gimnazjalnego. Na spotkaniu przedstawimy Rodzicom wyniki egzaminów próbnych, przypomnimy zasady organizacji i przebiegu egzaminów.

Na spotkanie serdecznie zaprasza Dyrektor - Sławomira Gajewska i Wychowawcy klas.

Na zebrania rodziców uczniów klas I i II zapraszają Wychowawcy o godz. 16:00.

» Warsztaty dla szkół podstawowych pt. „Znaczenie lasów na Ziemi”

22 marca 2013 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla szkół podstawowych

pt. „Znaczenie lasów na Ziemi”,

których głównym celem było zainteresowanie bioróżnorodnością europejskiej przyrody

ze zwróceniem uwagi na lasy oraz popularyzowanie różnych form spędzania wolnego czasu. Na warsztaty zgłosiły się drużyny ze::

• Szkoły Podstawowej nr 2
  • Szkoły Podstawowej nr 5
  • Szkoły Podstawowej nr 9
  • Szkoły Podstawowej nr 11
  • Szkoły Podstawowej nr 12
  • Szkoły Podstawowej nr 15
  • Szkoły Podstawowej nr 16
  • Szkoły Podstawowej nr 18

Zadaniem każdej drużyny było wykonie plakatu na temat fauny i flory wylosowanego państwa, zaprezentowania go oraz wykonanie prostych zadań matematyczno – przyrodniczych.

Wyniki rywalizacji szkolnej:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 15

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 9

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2

Każdy uczestnik otrzymał nagrody niespodzianki i zaświadczenie uczestnictwa w warsztatach. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.

» Konkurs Matematyczny „Kangur”

21 marca 2013 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” w którym uczestniczyło:

w kategorii KADET (klasa I i II) 10 osób

w kategorii JUNIOR (klasa III) 2 osoby

Gratulujemy odwagi wzięcia udziału w konkursie i czekamy na wyniki.