» WYCIECZKA DO MUZEUM W GRUDZIĄDZU

20 listopada 2018 roku uczniowie wraz z nauczycielem bibliotekarzem udali się do Muzeum w celu zwiedzania nowej wystawy poświęconej Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu 1920-1939. Uczniowie mogli podziwiać okazałą kolekcję lanc, szabli i broni używanych przez polskich kawalerzystów, jak też odznaki, puchary, oryginalne mundury kawaleryjskie wraz z ekwipunkiem. W pozostałych salach Muzeum mogli podziwiać sztukę współczesną: obrazy, rzeźby.

» Życzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy:
nadziei,
własnego skrawka nieba,
zadumy nad płomieniem świecy, pogodnych świąt zimowych,
odpoczynku,
zwolnienia oddechu, nabrania dystansu
do tego, co wokół,
chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem
i wspomnieniami.
 Wesołych świąt!

» Wycieczka do Warszawy
14 grudnia wybraliśmy się do Warszawy. Na początku udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Następnie zobaczyliśmy piękny świąteczny wystrój stolicy spacerując po Starym Mieście. Na zakończenie dnia udaliśmy się do fabryki bombek "Fogiel", gdzie poznaliśmy tajniki produkcji tych ozdób, a także każdy miał możliwość pomalowania swojej własnej bombki. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

» Doradztwo zawodowe

11 grudnia 2018 roku to dzień zajęć z zakresu doradztwa zawodowego. W tym dniu zajęcia dla uczniów prowadził zaproszony doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Karier w Grudziądzu. Temat zajęć to „Ogólny rynek pracy, wybór zawodu”. Zajęcia miały charakter warsztatów i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie mieli dużo pytań dotyczących wyboru zawodu i szkoły średniej.

» Zdrowo jem więcej wiem

10 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zdrowej Żywności. Hasłem przewodnim było: "Zdrowo jem, więcej wiem". Uczniowie wszystkich klas przygotowywali kolorowe i pełne witamin kanapki. Na zakończenie nastąpiła wspólna degustacja, po której każdy z uczestników otrzymał jabłko. Celem warsztatów było propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu, zachęcanie do zdrowego stylu życia, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zdrowie.